Primer Rinoplasti

İki tip rinoplasti vardır; açık teknik ve kapalı teknik. Aslında bunlar aynı ameliyatlardır, sadece burun iskeletine ulaşma yolları farklıdır. Ameliyat sonucunu belirleyen, sorunların detaylı analiz edilmesi ve burun iskeletine doğru cerrahi tekniklerin uygulanmasıdır. Burun iskeletinin daha iyi görünüp daha detaylı işlemler uygulanabilmesi avantajıyla açık teknik rinoplastiyi daha çok tercih etmekteyiz. Burnun kemik çatısında küçük işlemlerin uygulanacağı hastalarda kapalı yöntemi de nadiren kullanmaktayız. Hastanın burun anatomisini de dikkate alarak en doğru yaklaşımı hastaya öneririz.

Zorluk derecesine göre bir primer rinoplasti operasyonu (ilk defa burun ameliyatı olan) için ortalama 3 saat, sekonder (revizyon, daha önce başarısız burun ameliyatı olan) ameliyat için ortalama 3-5 saat süreyle titizlikle çalışarak sizin için en iyi olanı hedefliyoruz. Standart bir burun estetiği yapmak yerine, en ince detaylara odaklanarak kişiye özel cerrahi manevralar yapılmasının amacı, ameliyatınızda en iyi sonucu elde etmek ve bunun son ameliyatınız olması için gereken emeği harcamaktır. 

Güzel burun bakınca doğal görünen ve dokununca da esnek, doğal hissedilen burundur. Dokununca esnek, doğal hissedilen burun ucu” elde etmek için, cerrahın kestirme yollara sapmadan, burun ucu destek mekanizmalarını sabırla yeniden kurması gerekir. Ameliyatta yapılan her manevranın, her milimetrik dokunuşun uzun dönem sonuçları olduğunu savunup, cerrahi teknik detayları bunun bilinciyle uyguluyoruz. Ameliyat, ancak sağlıklı nefes alan, doğal ve güzel burun hedefine ulaşıldığında bitmiş olur.

Rinoplasti yeni bir kuvvet dengesi kurma işlemidir. Ameliyat sonrası bu detayların oturması ise 12-18 ay kadar sürecektir. Uzun dönem sonucun en iyi olması için, burnunuzda tam bir iyileşme sağlanana kadar sizi takip ederek gerekli tavsiyeleri, uygulamaları yapıyoruz.

Standart estetik anlayış yerine, her burnun ve yüzün kişiye özgü olduğu fikrini benimsiyoruz. Kişiye özel burun, yüz hatları dikkate alınarak cerrahın milimetrik dokunuşlarıyla oluşur ve yüzün karakterini ifade eder.