Piezo Rinoplasti

Burun Estetiğinde Yüksek Teknoloji..

PİEZO (ULTRASONİC) RİNOPLASTİ NEDİR?

Piezo rinoplasti, burun kemiklerinin direkt gözlem altında  görerek ve yumuşak dokuya hiç zarar vermeden, çok ince bir takım aletlerle kesilmesidir.

Bu yöntem ile burun kemikleri istenilen yerden ve daha kolay bir şekilde şekillendirilebilmektedir. Ultrasonic şekilde yapılan kesimlerde altta ve üstte bulunan kemiklere, yumuşak dokulara, damar yapılarına, kılcal damar yapılarına veya sinir yapılarına herhangi bir zarar verilmiyor.

Çıkarılan bu ince iş ameliyatın sonucuna direkt olarak yansıyor.

Böylece daha ince , daha zarif burun sırtları ortaya çıkıyor.

PİEZO RİNOPLASTİ’NİN FARKI NEDİR?

Piezo rinoplasti kemiği keserken kontrolü cerraha verir. Yani kontrol bizde olur.

Düşünün ki bir şey çizeceksiniz ama istediğiniz yerden çizemiyorsunuz, o zaman başarılı olamazsınız. O yüzden biz kemiği kalemle çizer gibi çok ince bir şekilde istediğimiz yerlerden kesebiliyoruz ve böylece kemik şekillendirmesi konusunda işi şansa bırakmıyoruz. Dolayısıyla ameliyatın sonucuyla ilgili ön görülü bir çalışma yapmış oluyoruz.

Bu sayede de daha zarif, daha güzel burunlar elde edebiliyoruz.

PİEZO RİNOPLASTİ SONRASI MORLUK VE ŞİŞLİK OLUR MU?

Piezo Rinoplasti ile yapılan burun ameliyatlarında burun kemikleri çekiç ve keski kullanılmadan, ULTRASONİC olarak, yani ses dalgaları ile kesiliyor.

Bu yöntem yumuşak doku ve damar yapılarına zarar vermeden sadece burun kemiklerini kestiği için kanama daha az oluyor. Kanama az olduğu için de ameliyat sonrası morluk ve şişlik çok az gözlemleniyor.

KİMLER PİEZO RİNOPLASTİ İÇİN UYGUN ADAYLARDIR?

Bu yöntem hemen hemen her hastada, hem revizyon hastalarında hem de ilk defa ameliyat olacak hastaların hepsinde kullanılabilir.

İnce derili hastalarda da, kalın derili hastalarda da kullanılabilir.

Kısacası hemen hemen tüm hastalar ultrasonik rinoplasti yani ultrasonik kemik şekillendirmesi için uygun adaydır.

Ultrasonik Rinoplasti ile

Burun Estetiği Ameliyatlarından Sonra Oluşan Morluk ve Şişlikler Artık Çok Daha Az Sorun Oluyor.